Schůze Výboru – informace o aktuálně řešených tématech

Vážení sousedé,

dnes proběhla další schůze Výboru SVJ a pro vaši informaci píši co se aktuálně řeší:

1) Záhony růží – poptali a objednali jsme zastřižení  záhonu – během týdne/dvou budou zastřiženy asi 20 cm od obrubníku přístupového chodníku po obou stranách. Další úprava v době květu růží je nevhodná. Záhony jsou napadeny škůdcem „americký padlý“ a mšicemi a vyžadují 2x ročně postřik. Řešíme, zda na podzim objednat postřik, další úpravu, dosypání borky nebo zda rovnou růže nahradit něčím jiným, vhodnějším. Otázka je také případné další zkrášlení blízkého okolí domu. Toto budeme chtít probrat na schůzi SVJ, abychom si případně odhlasovali co se záhonem dále, co zvolit a schválit si případně na tuto úpravu výdaje.

2) Úprava pokleslého okapového chodníčku v celkové délce 22 m do výše podezdívky budovy – poptali a objednali jsme:

– odstranění betonových dlaždic
– doplnění podkladového materiálu (drcený štěrk 0,8-1,0 – 3,3 tun)
– udusání podkladového materiálu
– pokládka betonových dlaždic

3) Světla v domě – přepojení světel/výměna světel – opět jsme řešili toto téma. Již dříve bylo na schůzi SVJ v prosinci 2017 schváleno, že Výbor má toto řešit s cílem upravit osvětlení tak, aby nesvítil celý dům, ale pouze patra/jednotlivá světla. Schválen byl finanční rámec do 70 000 Kč.

Bohužel cenová nabídka, ze které jsme vycházeli, (byla na cca 50 000 Kč) se ukázala jako nekompletní a dodavatel nezapočítal nutnost použít světla s nouzovým režimem (svítí při výpadku proudu) a aktualizovaná nabídka již byla na částku přes 90 000. Toto je již přes schválený rámec. Následující schůze v prosinci 2018 nebyla usnášeníschopná a proto jsme se v tomto problému neposunuli. Nyní řešíme jak realizovat – šlo by to nějak řešit, ale lepší Výboru přijde nechat si výměnu světel přeschválit shromážděním SVJ. Na období po prázdninách tak zkusíme svolat shromáždění, kde bychom tento bod znovu prošli – způsob řešení osvětlení a aktuální cenové nabídky. Dále bychom prošli to řešení zeleně a další body, které se do té doby objeví.

4) Čistička – objevily se informace/fámy, že se bude bourat čistička v sousedství našeho domu a bude nahrazena bytovým domem. Zde se pokoušíme již nějakou dobu získat vyjádření pana starosty. Bohužel zatím bez odpovědi, zkusíme znovu poptat radnici, developera, VaK Zápy abychom se něco dozvěděli. Na stavbu bytového domu to ale podle nás nevypadá, je to již v blízkosti potoka a parku, je to malý pozemek atd., ale protože se nás to také velice týká, zkoušíme zjistit co se dá.

5) Webové stránky – jak jste si možná všimli, nějakou dobu nebyly v provozu. Došlo k napadení nějakým virem a poskytovatel Wedos je tak odpojil a trvalo mi delší dobu je zprovoznit, muselo se vše zkopírovat, odvirovat, znovu zprovoznit, aktualizovat na novější verze atd. Nyní již je snad vše v pořádku

Výše uvedené informace Vám snad více přiblíží co se řeší a jak se které věci posouvají. Není toho málo, něco jde rychle, něco pomaleji. Řešit se snažíme vše, ale jak již bylo zmíněno v emailu Martina Škarohlída, děláme to vše ve svém volném čase a rozhodně ne kvůli odměnám, které ani zdaleka nekompenzují čas, starosti a zodovědnost, která je s činností Výboru spojena.

Pokud máte nějaké dotazy / připomínky / podněty – nečekejte na shromáždění SVJ, napište nám ať to můžeme případně řešit.

S pozdravem za Výbor
Ondřej Bláha

OZNÁMENÍ: Odstávky teplé vody 9.7.-15.7.2019

Vážení Majitelé, Vážení obyvatelé Bytového domu Růže,

Sdělujeme Vám oznámení o odstávce teplé vody, které bude probíhat ve dnech       9.7. – 15.7.2019

Detaily naleznete zde.

Mnohokrát děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním hezké dne                                                                                      

Výbor SVJ                                                                                                                        Ondřej Bláha