OZNÁMENÍ: Odstávky teplé vody – letos odstávka nebude, dodávky vody budou bez přerušení

Vážení obyvatelé Bytového domu Růže,

sdělujeme Vám, že v letošním roce nebude v letních měsících přerušena dodávka vody kvůli tradiční odstávce Pražské teplárenské. Odstávka nebude a dodávky vody tak budou bez přerušení.

Detaily naleznete zde.

S pozdravem a přáním hezké dne                                                                                      Výbor SVJ                                                                                                                           Ondřej Bláha

Info – světla v domě a čistička odpadních vod

Vážení sousedé,

stále řešíme osvětlení v domě. Jak se probíralo na shromáždění, vybíráme řešení a dodavatele nového osvětlení. Kromě samotného osvětlení se řeší i fungování světel v nouzovém režimu (to musí svítit všechna světla), takže se snažíme najít kvalitní a cenově dostupné řešení.

Dále jsme v uplynulých týdnech usilovně řešili zhoršenou situaci týkající se čističky odpadních vod. Oproti minulým letům se kolem čističky začal šířit nepříjemný zápach, tak jsme se snažili u developera, VaK Zápy i u městské části zjistit co to způsobuje a jak situaci chtějí řešit a jaká je i budoucnost stávající čističky. Dlouho se nikdo nevyjadřoval a museli jsme věc hodněkrát urgovat, aktivně to řešil pouze pan místostarosta Vintiška. Závěr je takový, že nikdo nezdůvodnil důvody intenzivnějšího zápachu, ale evidentně se něco začalo dít, do čističky jezdí lidé z VaK Zápy každý den a zápach již cítit není. Dle našich informací musí ještě proběhnout nějaké stavební úpravy na ČOV Miškovice a pak nás na tuto ČOV přepojí a bude ukončen provoz naší dočasné ČOV. Jaký bude osud stávající budovy se řeší, pan Fiury z VaK Zápy zmiňoval plánovaný odkup budovy městskou částí, o tom ale pan Vintiška vůbec nic nevěděl a nikdo to prý s MČ zatím neprobíral… Osud ČOV a využití budovy nás zajímá a budeme celou věc dále sledovat. Vyjádření pana Fiuryho z VaK přikládám.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Ondřej Bláha                                                                                                                     výbor SVJ

——————————————————————————————————————-

Dobrý den pane Bláho,

Dle dohody zasílám závěry z jednání mezi zástupci majitele ČOV a PVK.

Zástupce PVK pan Klíma potvrdil, že se s přepojením na ČOV Miškovice počítá a kapacitně by měla intenzifikovaná ČOV dostačovat. Na jednání se probíralo, za jakých podmínek se tato lokalita přepojí.  Hlavní podmínka pro přepojení je taková, že stávající čerpací stanice musí mít vybudovaný havarijní akumulační prostor pro min. 10 hod výpadek čerpadel či elektrické energie. V původním plánu bylo, že pro tento akumulační prostor bude sloužit stávající nádrže ČOV. Majitelé mají s objektem jiné plány (zaslechl jsem, že ho budou předávat obci) a nebude možno využít stávající ČOV. Musí se naprojektovat nová havarijní jímka před stávající ČOV. Tento záměr se bude muset zakreslit a nechat schválit stavebním či vodoprávním úřadem. Následně je možno přistoupit k realizaci. Bavíme se o jímce s kapacitou cca 50-80 m3.

Časově to majitelé stávající ČOV vidí s realizací a odpojením ČOV na jaro roku 2019. Do té doby se budeme snažit udržet funkci ČOV tak, aby nedošlo k situacím z posledních týdnů.

V případě jakýkoliv dotazů mne kontaktujte.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Ing. Martin Fiury
vedoucí technického oddělení

 

Vyúčtování záloh za rok 2017

Vážení sousedé,

dokončili jsme s firmou Home Service kontrolu účetnictví a záloh za rok 2017 a v nedávných dnech bylo firmou Home Service vyúčtování záloh a přeplatků/nedoplatků za rok 2016 rozesláno.

Celkově vyúčtování SVJ dopadlo s přebytkem 170 000 Kč a i při pohledu na jednotlivé byty má většina bytových jednotek přeplatky. Většina přeplatků je způsobena přeplatkem na položce Centrální topení z důvodu nižších nákladů na topení.

Prosíme o kontrolu vyúčtování a evidovaného účtu vlastníka – bude použit pro výplatu přeplatků.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Ondřej Bláha                                                                                                                     výbor SVJ