Info – světla v domě a čistička odpadních vod

Vážení sousedé,

stále řešíme osvětlení v domě. Jak se probíralo na shromáždění, vybíráme řešení a dodavatele nového osvětlení. Kromě samotného osvětlení se řeší i fungování světel v nouzovém režimu (to musí svítit všechna světla), takže se snažíme najít kvalitní a cenově dostupné řešení.

Dále jsme v uplynulých týdnech usilovně řešili zhoršenou situaci týkající se čističky odpadních vod. Oproti minulým letům se kolem čističky začal šířit nepříjemný zápach, tak jsme se snažili u developera, VaK Zápy i u městské části zjistit co to způsobuje a jak situaci chtějí řešit a jaká je i budoucnost stávající čističky. Dlouho se nikdo nevyjadřoval a museli jsme věc hodněkrát urgovat, aktivně to řešil pouze pan místostarosta Vintiška. Závěr je takový, že nikdo nezdůvodnil důvody intenzivnějšího zápachu, ale evidentně se něco začalo dít, do čističky jezdí lidé z VaK Zápy každý den a zápach již cítit není. Dle našich informací musí ještě proběhnout nějaké stavební úpravy na ČOV Miškovice a pak nás na tuto ČOV přepojí a bude ukončen provoz naší dočasné ČOV. Jaký bude osud stávající budovy se řeší, pan Fiury z VaK Zápy zmiňoval plánovaný odkup budovy městskou částí, o tom ale pan Vintiška vůbec nic nevěděl a nikdo to prý s MČ zatím neprobíral… Osud ČOV a využití budovy nás zajímá a budeme celou věc dále sledovat. Vyjádření pana Fiuryho z VaK přikládám.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Ondřej Bláha                                                                                                                     výbor SVJ

——————————————————————————————————————-

Dobrý den pane Bláho,

Dle dohody zasílám závěry z jednání mezi zástupci majitele ČOV a PVK.

Zástupce PVK pan Klíma potvrdil, že se s přepojením na ČOV Miškovice počítá a kapacitně by měla intenzifikovaná ČOV dostačovat. Na jednání se probíralo, za jakých podmínek se tato lokalita přepojí.  Hlavní podmínka pro přepojení je taková, že stávající čerpací stanice musí mít vybudovaný havarijní akumulační prostor pro min. 10 hod výpadek čerpadel či elektrické energie. V původním plánu bylo, že pro tento akumulační prostor bude sloužit stávající nádrže ČOV. Majitelé mají s objektem jiné plány (zaslechl jsem, že ho budou předávat obci) a nebude možno využít stávající ČOV. Musí se naprojektovat nová havarijní jímka před stávající ČOV. Tento záměr se bude muset zakreslit a nechat schválit stavebním či vodoprávním úřadem. Následně je možno přistoupit k realizaci. Bavíme se o jímce s kapacitou cca 50-80 m3.

Časově to majitelé stávající ČOV vidí s realizací a odpojením ČOV na jaro roku 2019. Do té doby se budeme snažit udržet funkci ČOV tak, aby nedošlo k situacím z posledních týdnů.

V případě jakýkoliv dotazů mne kontaktujte.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Ing. Martin Fiury
vedoucí technického oddělení

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Příspěvky a jeho autorem je Ondřej Bláha. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Info – světla v domě a čistička odpadních vod

    • Dobrý den,
      bohužel náš záměr opět nabral zpoždění. Protáhlo se výběrové řízení, trvalo delší dobu než poptávané firmy dodaly nabídky a pan správce je dával dohromady. V současnosti máme nabídky dvě, jednu jsme vybrali, ale ještě řešíme použitý zdroj světla, rádi bychom měli klasické LED žárovky, které můžeme sami a levně vyměňovat, nikoli nabízené jiné zdroje. Také druhá, nevybraná firma ještě nakonec sdělila, že je možné i další řešení založené na stávajících světlech, které chceme ještě posoudit. Ale vzhledem ke stávající situaci ty nabídky trvají.. Jsme z toho sami rozčarováni, chtěli jsme mít touto dobou již realizováno 🙁
      OB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *